Wypadek autokaru z polskimi turystami w Egipcie. Dwie osoby ciężko ranne

Nieopodal Marsa Alam nad Morzem Czerwonym doszło do wypadku autokaru z polskimi turystami - informuje portal tvp.info. Cztery osoby są ranne.
Zobacz wideo

Jak podaje tvp.info do wypadku doszło ok. godz. 18. W autokar z 16 turystami uderzyła ciężarówka. - Kierowca autobusu zjeżdżał na prawo, starając się uniknąć zderzenia. Jednak w tylną część autokaru, w jego lewy bok uderzyła skrzynia ładunkowa wywrotki. Najciężej ranne zostały osoby siedzące w tej części pojazdu - powiedział portalowi Sławomir Szweda, jeden z pasażerów. - Ciężarówka po uderzeniu w nasz autokar, nie zatrzymując się odjechała w dal - dodał. Ranne zostały cztery osoby, stan dwóch z nich ma być ciężki. Pierwsza karetka dotarła na miejsce po 30 minutach od zdarzenia. 

W rozmowie z Polsat News rzeczniczka MSZ Ewa Suwara potwierdziła, że doszło do "poważnego wypadku z udziałem autokaru, wiozącego polskich turystów". Do zdarzenia, jak podaje MSZ, doszło gdy autokar wiózł turystów z lotniska w Marsa Alam. Ministerstwo gromadzi informacje o wypadku.

Więcej o: