Rosja: Katastrofa na Syberii. W kopalni z這ta p瘯豉 tama, 13 os鏏 nie 篡je. Ofiar mo瞠 by wi璚ej

W Kraju Krasnojarskim dosz這 do tragicznego wydarzenia na terenie kopalni z這ta: w wyniku przerwania tamy oddzielaj帷ej rzek Siejba od zbiornik闚 do wyp逝kiwania kruszcu woda zala豉 kontenery mieszkalne pracownik闚. Ministerstwo do Spraw Nadzwyczajnych Sytuacji poinformowa這 o 13 ofiarach 鄉iertelnych, ich liczba mo瞠 wzrosn望.

W Kraju Krasnojarskim na terenie jednej z kopalń złota około 2:00 w nocy doszło do przerwania tamy, która oddzielała rzekę od zbiorników służących do wypłukiwania złota z wody. Wezbrana fala zalała kontenery mieszkalne. Dwa z nich uległy całkowitemu zniszczeniu.

Przerwana tama w kopalni, nie żyje 13 osób

Jak podało Ministerstwo do Spraw Nadzwyczajnych Sytuacji, nie żyje 13 osób, liczba ofiar może jednak wzrosnąć, bo kilkanaście osób jest poszukiwanych. Pierwsze doniesienia mówiły o 11 zmarłych.

Według agencji informacyjnej TASS, 19 osób trafiło do szpitala w miasteczku Kuragino, oddalonym od miejsca katastrofy o 100 kilometrów. Lekarze określają ich obrażenia jako średnie oraz lekkie i zapewniają, że nic nie zagraża życiu pacjentów.

Liczba ofiar może wzrosnąć, trwają poszukiwania

Na miejscu pojawił się prokurator. Według pracowników kopalni, w rejonie wypadku było co najmniej 200 osób, a w zniszczonych kontenerach mogło spać nawet 80 pracowników. Jak podały rosyjskie służby ratownicze, wciąż nie jest znany los kilkunastu z nich. W poszukiwaniach bierze udział około 300 osób.

Wi璚ej o:
We udzia w dyskusji:
Rosja: Katastrofa na Syberii. W kopalni z這ta p瘯豉 tama, 13 os鏏 nie 篡je. Ofiar mo瞠 by wi璚ej
Aby skomentowa ten i inne artyku造 zapraszamy na forum.gazeta.pl