Lubuskie. Bus najechał na 11-miesięczne dziecko. "To cud, że nie doszło do tragedii"

Na parkingu przy jednym z marketów w Szprotawie w województwie lubuskim mogło dojść do tragedii. Pod kołami busa znalazło się 11-miesięczne dziecko. Całe zdarzenie udało się zarejestrować kamerom z monitoringu.

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek 17 października około 10 rano na terenie parkingu przy jednym z marketów w Szprotawie w województwie lubuskim. Pod kołami cofającego z miejsca parkingowego busa znalazło się 11-miesięczne dziecko.

Lubuskie. 11-miesięczne dziecko wpadło pod koła busa

Auto przejechało po nogach dziecka, do którego po chwili dobiegli rodzice. Dziewczynka została przetransportowana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala z podejrzeniem połamania obydwu nóg. Po badaniach okazało się jednak, że dziecko nie odniosło żadnych poważnych obrażeń - skończyło się na ogólnym potłuczeniu.

- Oglądając zapis monitoringu włos sam jeży się na głowie. To, że konsekwencją tego zdarzenia nie są tragiczne w skutkach urazu należy rozpatrywać w kategoriach cudu - napisano w komunikacie lubuskiej policji. Funkcjonariusze przeprowadzili już oględziny miejsca, które prowadzone były pod nadzorem prokuratora. Kierowca busa oraz rodzice dziewczynki w momencie wypadku byli trzeźwi.

Zobacz wideo
Więcej o: