Trump zalicza wpadki na spotkaniu z prezydentem W這ch. "Kolumb to w這ski odkrywca"

"Mina t逝maczki - bezcenna" - tak komentatorzy podsumowuj na Twitterze seri wpadek Donalda Trumpa podczas wsp鏊nej konferencji z prezydentem W這ch Sergio Matarell. Najpierw Donald Trump stwierdzi, 瞠 wsp鏊na historia W這ch i USA si璕a czas闚 staro篡tnego Rzymu.
Zobacz wideo

Prezydent USA podczas spotkania z prezydentem W這ch zaliczył serię wpadek, z których od rana śmieje się Twitter. Zażenowanie było też widoczne na twarzy obecnej na konferencji włoskiej tłumaczki Białego Domu. Fotoreporterzy uchwycili jej zdegustowaną minę, kiedy prezydent USA mówił o wspólnej historii Włoch i USA sięgającej czasów "starożytnego Rzymu".

Donald Trump: USA i Włochy razem od czasów starożytnych

Mina tłumaczki zrzedła natomiast na dobre, kiedy usłyszała, że "USA i Włochy współdzielą historyczne dziedzictwo - polityczne i kulturalne -  sięgające tysięcy lat aż po czasy starożytnego Rzymu". Biały Dom zacytował te słowa na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.

Prezydent USA: Kolumb, wielki włoski odkrywca

W 527. rocznicę wiekopomnego odkrycia Krzysztofa Kolumba, Trump nazwał go "niezapomnianym włoskim odkrywcą" i oddał mu hołd.

12 października w Hiszpanii i w niektórych państwach obu Ameryk obchodzony jest "Dzień Kolumba". W USA jego nazwę zmieniono kilka lat temu na "Święto rdzennych ludów Ameryki". Prezydent wyraził z tego powodu ubolewanie.

- Dla mnie to zawsze będzie Dzień Kolumba - stwierdził.

Twitter: Mina tłumaczki bezcenna

Na Twitterze furorę robią zdjęcia tłumaczki Białego Domu, której wyraz twarzy drastycznie się zmienił, kiedy Trump zaprezentował swój poziom znajomości faktów historycznych.

Reporter CNN Daniel Dale jako jedyny broni kuriozalnej wypowiedzi Trumpa. Opublikował tweet, w którym dowodzi, że Trump nie miał na myśli wspólnej historii obu narodów, ale fakt, że zarówno Stany, jak i współczesne Włochy czerpią z kulturalnego dziedzictwa starożytności.