Arabia Saudyjska: eksplozja na irańskim tankowcu. "To mógł być atak terrorystyczny"

Na pokładzie irańskiego tankowca znajdującego się u wybrzeży Arabii Saudyjskiej doszło dziś do eksplozji. Według irańskiej agencji informacyjnej mógł być to atak terrorystyczny.
Zobacz wideo

Jak podaje "Financial Post" do eksplozji doszło na pokładzie irańskiego tankowca, cumującego około 60 mil od portu Dżudda w Arabii Saudyjskiej. Irańskiej ISNA News Agency powołuje się na ekspertów, którzy twierdzą, że był to atak terrorystyczny.

Wybuch na irańskim tankowcu - ropa rozlewa się po Morzu Czerwonym

Do eksplozji doszło na jednostce należącej do rządowej National Iranian Oil Company. Wybuch spowodował bardzo duże szkody. Według najnowszych informacji ropa, którą transportował tankowiec, rozlewa się po Morzu Czerwonym.

Według komunikatu NIOC w statek miały uderzyć dwa pociski, które zniszczyły dwa zbiorniki tankowca. W ataku nie ucierpiał żaden z członków załogi.

Incydent ten ma miejsce kilka dni po tym, jak Stany Zjednoczone oskarżyły Iran o rzekomy atak na tankowce w pobliżu Cieśniny Ormuz. Stosunki między Waszyngtonem a Teheranem stale się pogarszają od zeszłorocznego wycofania się z umowy nuklearnej przez Stany Zjednoczone. Od tego czasu władze USA ponownie nałożyły sankcje na irański sektor naftowy oraz bankowy. 

Więcej o: