Niemcy. Strzelanina w Halle. Co najmniej dwie ofiary śmiertelne, zatrzymano jedną osobę

Co najmniej dwie osoby zginęły w wyniku strzelaniny, do której doszło w okolicy synagogi mieście Halle w Niemczech. Jedna osoba została zatrzymana, ale sprawców może być więcej.

Do strzelaniny doszło przed synagogą w Halle w środkowo-wschodnich Niemczech. Sprawca lub sprawcy miał oddać kilka strzałów z pistoletu maszynowego. Jak podaje "Bild", co najmniej dwie osoby nie żyją. Informację o ofiarach śmiertelnych potwierdziła lokalna policja.

Nieoficjalnie mówi się, że z kolei na pobliskim cmentarzu żydowskim miało dojść do eksplozji granatu. Media zwracają uwagę, że do strzelaniny doszło w jedno z najważniejszych żydowskich świąt - Jom Kipur. 

Z kolei w mediach społecznościowych pojawiają się krótkie filmiki przedstawiające napastnika strzelającego zza samochodu. 

Strzelanina w Halle. Trwa obława policji

Napastników ma być kilku. Jak na razie zatrzymano jedną osobę, która ma być związana z atakiem. Według policji część z nich ucieka, poruszając się samochodem. Trwa obława niemieckiej policji, która w komunikatach prosi o zachowanie ostrożności i schronienie się w domach.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Niemcy. Strzelanina w Halle. Co najmniej dwie ofiary śmiertelne, zatrzymano jedną osobę
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl