USA: słynny byk przed giełdą w Nowym Jorku został oblany sztuczną krwią. Aresztowano 93 aktywistów

Aktywiści z ruchu Extinction Rebellion oblali sztuczną krwią pomnik byka z Wall Street, który stoi przed budynkiem giełdy w Nowym Jorku. Aresztowano 93 demonstrantów. Protestujący żądali natychmiastowych działań na rzecz zatrzymania zmian klimatycznych.
Zobacz wideo

Jak informuje telewizja NBC New York, 93 osoby zostały aresztowane przez policję w dzielnicy finansowej w Nowym Jorku po tym, jak protestujący z ruchu Extinction Rebellion oblali sztuczną krwią słynny posąg szarżującego byka. Akt ten był częścią protestów przeciwko zmianom klimatu. Policja nazwała akcję demonstrantów „aktem nieposłuszeństwa obywatelskiego”. Pomnik nie został w żaden sposób uszkodzony - mieszanka syropu kukurydzianego i czerwonego barwnika została już z niego zmyta. 

 

USA: Aktywiści domagają się natychmiastowych działań na rzecz klimatu

W poniedziałek 7 października w Nowy Jorku odbyła się fala protestów dotyczących kryzysu klimatycznego. Manifestacje odbywały się również w innych amerykańskich miastach, m.in. w Waszyngtonie i Chicago. Inicjatorem tych wydarzeń jest założona w Wielkiej Brytanii grupa aktywistów Extinction Rebellion, która stara się zwrócić uwagę na problem zmian klimatycznych także w USA - informuje "The Guardian"

Funkcjonowanie Extinction Rebellion opiera się organizowaniu pokojowych działań, które mają na celu zmuszenie rządów do stawienia czoła kryzysowi klimatycznemu. Kluczowym żądaniem tworzących ten ruch aktywistów jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla do zera netto w ciągu kolejnych sześciu lat.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
USA: słynny byk przed giełdą w Nowym Jorku został oblany sztuczną krwią. Aresztowano 93 aktywistów
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl