USA. Jeleń wpadł przez szybę do salonu fryzjerskiego. "Myślałam, że uderzył samochód" [NAGRANIE]

W jednym z salonów fryzjerskich w Lake Ronkonkoma w stanie Nowy Jork w USA doszło do niecodziennej sytuacji. Na nagraniu z salonu widać, jak jeleń wpada do pomieszczenia przez okno. Po kilkudziesięciu sekundach zwierzęciu udaje się uciec.
Zobacz wideo

Jak podaje "The New York Times", zwierzę wpadło przez okno wystawowe salonu fryzjerskiego Be.you, który znajduje się w miejscowości Lake Ronkonkoma na wyspie Long Island (wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych). W sobotę około południa w salonie było dwóch klientów oraz stylistka fryzur i jej asystentka. Pracownica zakładu Jenisse Herida w rozmowie z dziennikarzami przyznała, że w pierwszej chwili pomyślała, iż w budynek gdzie znajduje się salon, uderzył samochód.

Stany Zjednoczone: co roku w stanie Nowy Jork ma miejsce 70 000 wypadków z udziałem jeleni

Jeleń wpadając przez szybę do wnętrza salonu ranił klientkę, która siedziała na kanapie znajdującej się obok wejścia. Kobieta doznała niegroźnych obrażeń głowy i nogi. 

 

Incydent został nagrany dzięki kamerom wideo w salonie. Według amerykańskiego Departamentu Ochrony Środowiska w ostatnim czasie ma miejsce coraz więcej wypadków z udziałem jeleni w tym stanie. Przyczyną jest gwałtowny wzrost populacji tych zwierząt w ostatnich dziesięcioleciach. Dodatkowo obszary miejskie i podmiejskie rozwijają się na tyle, że wkraczają w naturalne siedliska tych zwierząt jednocześnie narażając je na częstsze kontakty z ludźmi.

Według ostatnich szacunków jelenie powodują rocznie około 70 000 wypadków samochodowych w samym stanie Nowy Jork. Wraz z rozpoczęciem sezonu godowego, czyli wczesną jesienią, liczba kolizji może wzrosnąć za sprawą przemieszczających się stad.

Więcej o: