Ursula von der Leyen nie chce luksusowych apartamentów. Zamieszka w 25-metrowym pokoju obok swojego biura

Ursula von der Leyen zamieszka w budynku siedziby Komisji Europejskiej - podaje "Die Welt". Przewodnicząca KE będzie miała do dyspozycji 25-metrowy pokój tuż obok swojego biura.
Zobacz wideo

Przestrzeń mieszkalna będzie się znajdowała na 13 piętrze, zaledwie kilka metrów od biura Von der Leyen - informuje "Die Welt", powołując się na swoje źródła w Brukseli

Jak wyjaśnia niemiecki dziennik, decyzja Von der Leyen znacznie zmniejszy koszty ochrony - budynek Berlaymont, siedziba Komisji Europejskiej, już jest pod opieką ochrony i wynajmowanie dodatkowych funkcjonariuszy do ochraniania wynajmowanego mieszkania w Brukseli nie będzie konieczne. 

Powrót do rodziny na weekendy

Polityczka wybrała ten sam wariant, co za czasów sprawowania władzy w Ministerstwie Obrony Niemiec. Wówczas również mieszkała w budynku ministerstwa. W tygodniu mieszkała w Berlinie, a na weekendy wracała do domu pod Hanowerem. Przewodnicząca Komisji Europejskiej wraz z mężem, lekarzem prof. Heiko von der Leyenem, ma siódemkę dzieci: 32-letniego Davida, 30-letnią Sophie, 27-letnią Donatę, 25-letnie bliźniaczki Victorię i Johannę, 21-letniego Egmonta i 20-letnią Gracie.

Ursula von der Leyen zostanie oficjalnie zaprzysiężona 1 listopada. Do tego czasu jej niewielka przestrzeń w Berlaymont powinna być już gotowa - aktualnie 25-metrowy pokój jest przystosowywany na potrzeby mieszkaniowe.

Więcej o: