Ukraina. Katastrofa samolotu Antonov-12. Co najmniej 5 osób nie żyje. Do lotniska zabrakło 1,5 kilometra

Co najmniej pięć osób zginęło po tym, jak w piątek 4 października rozbił się ukraiński samolot transportowy Antonov-12. Samolot musiał awaryjnie lądować w okolicach lotniska we Lwowie.

Jak podaje Reuters maszyna zniknęła z radarów na chwilę przed rozbiciem, około godziny 7:10 czasu lokalnego (6 rano w Polsce), kiedy była w odległości kilkunastu kilometrów od lotniska we Lwowie. Wrak sowieckiego czterosilnikowego samolotu znaleziono 1,5 kilometra od pasa startowego.

Ukraina: 5 osób nie żyje po katastrofie samolotu transportowego

Będący na miejscu strażacy przekazali, że w wyniku rozbicia samolotu nie doszło do wybuchu pożaru. Na pokładzie mogło być około ośmiu osób: cztery z nich zginęły, trzy odniosły obrażenia, a stan jednego z poszkodowanych jest nieznany. Z kolei według informacji szefa Ministerstwa Infrastruktury liczba ofiar wzrosła już do pięciu osób. Antonov-12 to średni samolot transportowy. Maszyna ta leciała z Hiszpanii, a we Lwowie miała zatankować paliwo przed dalszą drogą do Stambułu.

W 1977 roku w Bejrucie rozbił się wojskowy An-12 należący do Polskich Linii Lotniczych LOT. W katastrofie zginęli wtedy wszyscy pasażerowie, czyli dziewięć osób. Drugi z samolotów AN-12 należących do Polskich Sił Powietrznych został wycofany z użytku w 1995 roku.

>>>Część linii lotniczych uważa, że zastąpienie jednego z pilotów przez robota może poprawić bezpieczeństwo. Odbyły się już nawet testowe loty:

Zobacz wideo
Więcej o: