Donald Trump klepnął prezydenta Finlandii w kolano. Fiński polityk nie ukrywał niezadowolenia

Media społecznościowe obiegło nagranie nietypowej sytuacji, do której doszło w środę w Białym Domu podczas spotkania prezydenta Stanów Zjednoczonym z prezydentem Finlandii Sauli Niinistö. Amerykański przywódca klepnął swojego fińskiego odpowiednika w kolano, ten zareagował gestem pełnym dezaprobaty.

- To wielki zaszczyt gościć tu osobę, która stała się moim przyjacielem. Dobrze się poznaliśmy. Mamy wiele tematów do rozmowy, włączając handel, wojsko, zakupy i mnóstwo różnych bardzo ekscytujących wydarzeń - zaczął spotkanie z prezydentem Finlandii Donald Trump.

W pewnym momencie amerykański prezydent zażartował, że "Finlandia jest szczęśliwym krajem". Aby wzmocnić wypowiedź, klepnął Sauliego Niinistö w kolano. Fiński przywódca szybko zareagował prostym gestem, który ewidentnie sugerował, że polityk nie był z tego zadowolony.

 

To nie pierwsza wpadka Donalda Trumpa podczas spotkania z zagranicznymi gośćmi. Dwa lata temu, gdy w Białym Domu pojawiła się kanclerz Niemiec Angela Merkel, Trump nie zareagował na prośby dziennikarzy i samej kanclerz o uścisk dłoni.

Do zabawnej sytuacji doszło również podczas sierpniowego szczytu G7. Po jednej z wypowiedzi Trumpa Angela Merkel nie wytrzymała i parsknęła śmiechem:

Zobacz wideo

Media zwracały również uwagę na wyjątkowo długi i mocny uścisk dłoni, jaki zafundował prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi.

Więcej o: