Bernie Sanders w szpitalu. 78-letni senator i kandydat na prezydenta USA przeszedł zabieg

Bernie Sanders, jeden z głównych kandydatów w Demokratów w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, trafił do szpitala. 78-letni senator przeszedł zabieg udrożnienia tętnicy i według współpracowników "jest w dobrym nastroju". Jego kampania została zawieszona.

Amerykański senator Bernie Sanders trafił do szpitala z bólem w klatce piersiowej. Jak podało biuro jego sztabu wyborczego, polityk przeszedł zabieg wstawienia dwóch stentów. Było to konieczne z powodu niedrożności jednej z tętnic. Polityk ma 78 lat. 

Sanders przed wyborami w 2016 roku był najpoważniejszym konkurentem Hillary Clinton w wyścigu o nominację Partii Demokratycznej na kandydata w wyborach prezydenckich. Teraz ponownie ubiega się o nominację przed wyborami w 2020 roku, wg sondaży jest w pierwszej trójce kandydatów z największym poparciem. 

Kampania Berniego Sandersa przerwana

Jak poinformował starszy doradca w jego kampanii Jeff Weaver, senator jest przytomny i w dobrym nastroju. W związku z hospitalizacją kampania Berniego Sandersa została przerwana. Jeff Weaver oświadczył, że senator "będzie odpoczywał przez kilka następnych dni". Dodał, że sztab odwołał wszystkie wydarzenia i spotkania z udziałem polityka. - Będziemy na bieżąco informować o sytuacji - zapewnił.

Wybory prezydenckie w USA odbędą się 3 listopada 2020 roku.

>>Demonstracja przeciwko Trumpowi i wielki balon w kształcie prezydenta. "Prowadzi politykę jak pięciolatek":

Zobacz wideo
Więcej o: