Tajwan: Nagranie z chwili zawalenia się 150-metrowego mostu. Trwają poszukiwania sześciu osób

Na północnym wschodzie Tajwanu, w miejscowości Su'ao, zawalił się 150-metrowy łukowy most. W chwili katastrofy przez most przejeżdżała cysterna z benzyną. Rannych zostało kilkanaście osób.

Most Nanfang'ao zawalił się ok. godziny 9:30 czasu lokalnego. W wyniku katastrofy z mostu spadła cysterna przewożąca benzynę. Pojazd spadł na zacumowane poniżej rybackie łodzie, niszcząc trzy z nich, po czym stanął w ogniu. W łodziach może być uwięzionych sześć osób. 

Zobacz wideo

Tajwan: Służby poszukują sześciu osób. W akcji ratunkowej pomagają rybacy

Jak podaje CNA (anglojęzyczny nadawca z Singapuru), powołując się na komunikat Narodowej Agencji Pożarniczej Tajwanu, rannych zostało co najmniej dwanaście osób, w tym sześciu filipińskich i trzech indonezyjskich rybaków, a także pochodzący z Tajwanu kierowca cysterny. Dziesięć osób zostało przetransportowanych do szpitala, sześć z nich jest w ciężkim stanie. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych katastrofy.

Służby podejrzewają, że w łodziach pod zniszczonym mostem może znajdować się sześć osób. Trwają poszukiwania. Premier Tajwanu Su Tseng-chang napisał na Facebooku, że "ratowanie życia jest priorytetem", zaznaczając, że poprosi odpowiednie służby, aby dołożyły wszelkich starań, by uratować wszystkich poszkodowanych. Minister spraw wewnętrznych Hsu Kuo-yung poinformował z kolei, że w akcji ratowniczej pomagają okoliczni rybacy - podaje CBS News.

W poniedziałek wieczorem przez północną i północno-wschodnią część Tajwanu przeszedł tajfun Mitag. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne tego dnia odwołano wiele lotów i przepraw promowych.

Więcej o: