Donald Trump o śledztwie ws. impeachmentu: Największy przekręt w historii amerykańskiej polityki

W opublikowanym na Twitterze nagraniu Donald Trump reaguje na wszczęcie wobec niego śledztwa w sprawie impeachmentu. - To, co się teraz dzieje, to największy przekręt w historii amerykańskiej polityki - twierdzi prezydent USA.

Na Twitterze pojawiło się nagranie, w którym Donald Trump reaguje na wszczęcie śledztwa, które może zakończyć się jego impeachmentem.

Donald Trump: Ważą się losy naszego kraju

W swoim krótkim wystąpieniu prezydent USA nazywa krok Demokratów "największym przekrętem w historii amerykańskiej polityki". Zarzuca im, że chcą pozbawić Amerykanów ich praw.

- Demokraci chcą odebrać wam broń, chcą odebrać wasze ubezpieczenia zdrowotne, chcą odebrać wam wasze głosy, waszą wolność, waszych sędziów - twierdzi. - Nigdy do tego nie dopuścimy - podkreśla.

Donald Trump zaznaczył, że "ważą się losy Stanów Zjednoczonych". 

- To bardzo proste. Chcą mnie powstrzymać, bo walczę dla was. Nigdy na to nie pozwolę - zapewnia prezydent USA.

Demokraci wszczynają śledztwo. Chcą impeachmentu Donalda Trumpa

O wszczęciu formalnego śledztwa w sprawie impeachmentu Donalda Trumpa poinformowała Nancy Pelosi, spikerka Izby Reprezentantów i członkini Partii Demokratycznej. Uzasadniła to podejrzeniami, że Donald Trump wywierał naciski na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego, aby ten prześwietlił działalność Huntera Bidena, syna Joe Bidena, politycznego przeciwnika prezydenta USA.

Zobacz wideo

Donald Trump miał grozić, że jeśli Ukraina nie rozpocznie śledztwa w sprawie rzekomych zarzutów korupcyjnych wobec Bidenów, Stany Zjednoczone wycofają pomoc wojskową z tego kraju. Działania Ukrainy miały mu pomóc znaleźć "haki" na rywala.

Donald Trump zaprzecza oskarżeniom. Dla potwierdzenia Biały Dom zdecydował się opublikować zapis rozmowy

Jakimkolwiek naciskom ze strony prezydenta USA zaprzecza również Wołodymyr Zełenski

Więcej o: