"To nieprawda, 'Jewish Insider' to wymyślił". Rzecznik Dudy reaguje na tekst po wizycie prezydenta w USA

"To nieprawda. 'Jewish Insider' to wymyślił" - tak rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy komentuje ostatnie doniesienia izraelskiego portalu. Według "Jewish Insider" prezydent Duda miał na spotkaniu z amerykańskimi Żydami obarczyć Izrael za to, że w Polsce jest więcej antysemickich ataków.
Zobacz wideo

Na portalu "Jewish Insider" pojawił się tekst zatytułowany: "Polski prezydent mówi, że Izrael jest odpowiedzialny za ostatnie antysemickie ataki w Polsce". Według portalu podczas spotkania Andrzeja Dudy z przedstawicielami amerykańskich Żydów w polskim konsulacie w Nowym Jorku prezydent Polski miał zasugerować, że to strona izraelska jest winna ostatnim antysemickim incydentom nad Wisłą.

Zdaniem kilku uczestników spotkania, Duda sugerował, że słowa izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Kaca na temat polskiego antysemityzmu były "upokarzające" i stały się przyczynkiem do wzrostu antysemickich ataków wobec Żydów w Polsce

- opisywał portal. Wspomniana wypowiedź Katza to oczywiście jego stwierdzenie z początku 2019 roku, jakoby Polacy "wyssali antysemityzm z mlekiem matki".

Rzecznik prezydenta: "Jewish Insider" to wymyślił. To nieprawda

Na te rewelacje "Jewish Insidera" zareagowała Kancelaria Prezydenta. Zarówno w tweetach rzecznika Andrzeja Dudy Błażeja Spychalskiego, jak i krótkim komunikacie, strona polska stanowczo zaprzecza, jakoby coś takiego w ogóle się wydarzyło.

Cytat jest nie tylko niedokładny. To po prostu nieprawda. Prezydent Duda nigdy nie powiedział, że "Izrael jest odpowiedzialny za ostatnie antysemickie ataki w Polsce". Wszyscy uczestnicy wspomnianego spotkania mogą to potwierdzić. "Jewish Insider" to wymyślił

- brzmi stanowisko Kancelarii.

Więcej o: