Turcja. Trzęsienie ziemi w Stambule. Ewakuowane biura i szkoły, zniszczony meczet

Turcja. W Stambule i okolicach miało miejsce trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,8. Zatrzęsły się budynki, a wiele osób zostało ewakuowanych. Epicentrum trzęsienia znajdowało się na Morzu Marmara, 70 km na zachód od miasta.
Zobacz wideo

Do trzęsienia ziemi w zachodniej części Turcji doszło w czwartek 26 września po godzinie 13. Wstrząs o magnitudzie 5,8 był odczuwalny w Stambule, największym i najludniejszym mieście Turcji. To kolejne trzęsienie w tym miejscu w ostatnich dniach. Poprzednie - o magnitudzie 4,6 - miało miejsce we wtorek 24 września.

Turcja. Trzęsienie ziemi w Stambule

Epicentrum trzęsienia znajdowało się 66 kilometrów na zachód od Stambułu, na morzu Marmara - podaje agencja AFP. Z relacji świadków wynika, że budynki w mieście nagle zadrżały. Mieszkańcy zostali ewakuowani ze swoich domów, a także z biur i budynków. Na nagraniach zamieszczanych w mediach społecznościowych widać, że z trzęsących się budynków w popłochu wybiegali ludzie. Trzęsły się żyrandole, a w sklepach spadały rzeczy z półek.

Rannych zostało osiem osób. Naruszone są konstrukcje niektórych budynków, lokalne media informują też, że zawalił się minaret meczetu Hadżi Ahmeta. Sejsmolodzy z Instytutu Kandilli przekazali, że wstrząs nastąpił na głębokości 6,9 kilometrów. Prezydent Erdogan ostrzegł mieszkańców przed możliwymi wstrząsami wtórnymi. 

Więcej o: