USA. Nie żyje pięciu członków załogi amerykańskiego lotniskowca. Wszyscy popełnili samobójstwa

Amerykańska marynarka wojenna informuje, że w zeszłym tygodniu samobójstwo popełniło trzech marynarzy, którzy tworzyli załogę amerykańskiego lotniskowca USS George H. W. Bush. W ciągu dwóch lat zabiło się już pięciu marynarzy z tego statku.
Zobacz wideo

Tylko między 14 a 19 września samobójstwo popełniło trzech członków załogi lotniskowca USS George H. W. Bush: James Harold Shelton, Vincent Michael Forline i Ethan Thomas Lee Stuart. Do pozostałych samobójstw doszło w ciągu ostatnich dwóch lat. Pierwsze miało miejsce w listopadzie 2017 r., kolejne w lipcu 2019 r.

USA: śmierć pięciu członków załogi lotniskowca

Do żadnego z samobójstw nie doszło na pokładzie lotniskowca. Mężczyźni zmarli, gdy okręt cumował u wybrzeży Wirginii - podaje CNN. Sprawy badają Władze Portsmouth i Norfolk w stanie Wirginia, wraz ze śledczymi ze Służby Kryminalnej Marynarki Wojennej. Funkcjonariusze wykluczyli, by do śmieci marynarzy ktoś się przyczynił.

Rzeczniczka Atlantyckich Morskich Sił Powietrznych, komandor Jennifer Cragg, informuje, że obecnie "nic nie wskazuje na to, aby śmierci były ze sobą powiązane".

Śmierć każdego marynarza ma druzgocący wpływ na Marynarkę Wojenną. Nasze myśli i kondolencje kierujemy w stronę rodzin, przyjaciół i towarzyszy naszych żeglarzy

- dodała Cragg.

Wypowiedział się również kapitan statku, Sean Bailey, który w swoim oświadczeniu wyraził ubolewanie nad utratą części załogi.

Nadszedł czas, aby zebrać się razem jako załoga i rodzina, by rozpaczać, wspierać się nawzajem i dbać o potrzebujących. Proszenie o pomoc i wspieranie tych, którzy się o nią zwracają, jest oznaką siły i odporności i nigdy nie postrzegano tego negatywnie

– napisał na Facebooku.

"Potrzebujemy zaangażowania wszystkich. Przedstawcie nam swoje sugestie, byśmy wspólnie mogli zapobiec kolejnym samobójstwom. Chcę dodać, że nie jest żadną hańbą szukanie pomocy i rady u innych" - dodał.

Liczba potwierdzonych samobójstw w korpusie piechoty morskiej i marynarce wojennej USA osiągnęła najwyższy poziom od 10 lat. W 2018 r. samobójstwo popełniło 68 pracowników marynarki wojennej. Wśród nich znajdowało 57 żołnierzy piechoty morskiej.

Więcej o: