Turcja: Atak bombowy w Adanie. Celem był policyjny autobus, pięć osób rannych

W wyniku wybuchu bomby w mieście Adana na południu Turcji rannych zostało pięć osób, w tym jeden policjant. Celem zamachu był autobus przewożący funkcjonariuszy policji. Do zdarzenia doszło w środę rano.
Zobacz wideo

Stacja CNN Turk oraz inne tureckie telewizje pokazują nagrania zniszczonego autobusu i znajdujących się w pobliżu samochodów. Do wybuchu doszło w pobliżu wiaduktu dla pieszych w dzielnicy Yuregir w Adanie, niedaleko tureckiego wybrzeża Morza Śródziemnego. Jak informuje agencja Reuters, gubernator Adany Mahmut Demirtas w oświadczeniu na swojej stronie internetowej poinformował, że obrażenia rannych nie są poważne, a służby rozpoczęły śledztwo w sprawie wybuchu. 

Turcja: Wciąż nie wiadomo, kto przeprowadził atak bombowy w Adanie

Osoby, które zostały ranne w wyniku wybuchu bomby, zostały przewiezione karetkami do okolicznych szpitali. Policja zamknęła teren i bada miejsce zdarzenia. Wciąż nie jest jasne, kto może stać za atakiem. Jak informuje Al-Dżazira, w ostatnich latach ataki bombowe w Turcji przeprowadzały organizacje kurdyjskie, islamistyczne i lewicowe. W 2015 i 2016 roku kraj ten został dotknięty serią ataków, w których zginęły setki osób. Za ich przeprowadzenie obwiniano przede wszystkim Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie (ISIL lub ISIS) oraz Partię Pracujących Kurdystanu (PKK), która od dziesięcioleci prowadzi zbrojną rebelię w Turcji.

Więcej o: