Silne trzęsienie ziemi w Albanii. Wstrząsy były odczuwalne w całym kraju. Są poszkodowani

Dwa silne wstrząsy nawiedziły Albanię. Pierwszy miał magnitudę 5,8 na głębokości 10 km. Kolejny, kilka minut później - 5,3. Mówi się o kilkudziesięciu poszkodowanych osobach. Epicentrum znajdowało się 30 kilometrów na zachód od Tirany. Wstrząsy były odczuwalne w całej Albanii i na północy Grecji.

Albańskie media podają, że w stolicy kraju ludzie wybiegali z domów. Mieszkańcy Tirany twierdzili, że wstrząsy były silnie odczuwalne, drżały szyby w oknach, spadały na podłogę rzeczy z półek. Zniszczenia są dobrze widoczne na zdjęciach publikowanych w mediach społecznościowych. Widać na nich wiele uszkodzonych budynków, w tym m.in. uniwersytet w stolicy.

Według różnych źródeł poszkodowanych może być nawet 50 osób. 

Pierwszy wstrząs trwał około 40 sekund, drugi - nieco krócej. Na zamieszczonych w internecie zdjęciach widać pęknięcia budynków. Są informacje o uszkodzonych samochodach, na które spadały cegły.

Szkody są notowane też w nadmorskiej miejscowości Durres znajdującej się blisko epicentrum. Straż pożarna na greckiej wyspie Korfu, na której był odczuwalny wstrząs, sprawdza czy nie spowodował on zniszczeń.

Było to najsilniejsze trzęsienie ziemi w Albanii od ponad 20 lat.

Zobacz wideo
Więcej o: