Wielka Brytania. Polak chciał "pokryć ulice Londynu krwią". Został skazany na więzienie

Osiemnastoletni Polak zamieszkały w High Wycombe w Wielkiej Brytanii został skazany na cztery lata więzienia za posiadanie materiałów terrorystycznych służących do produkcji bomb i broni palnej.
Zobacz wideo

Jacek T., 18-letni Polak z High Wycombe w Wielkiej Brytanii przyznał się do 10 zarzutów dotyczących zbierania informacji terrorystycznych i posiadania materiałów pozwalających przeprowadzać tego rodzaju  ataki - informuje BBC. Na tej podstawie został skazany na cztery lata pozbawienia wolności.

18-letni Polak marzył o przeprowadzaniu ataku terrorystycznego

Brytyjski sąd uznał, że 18-latek prezentował ekstremistyczne, neonazistowskie poglądy i stanowił "wyjątkowe zagrożenie". Zwrócono uwagę na jego zainteresowanie bronią i materiałami wybuchowymi, a także jego powiązania z grupą Sonnenkrieg Division, znaną ze swoich ultraprawicowych poglądów.

W trakcie zatrzymania Jacka T. na lotnisku Luton w lutym tego roku, policja odnalazła przy nim m.in. instrukcje, jak własnoręcznie przygotować bombę i broń palną. Podczas jego pobytu w areszcie w celi więziennej znaleziono notatnik, w którym zapisał, że chciałby "wypełnić serca strachem, a ulice Londynu krwią". Natrafiono również na nagranie, na którym zdradził, że marzy, aby przeprowadzić zamach terrorystyczny.

Jacek T. miał powiązania z innym Polakiem skazanym w Wielkiej Brytanii

18-letni Polak miał także powiązania z Oskarem D.-K., Polakiem skazanym w czerwcu tego roku za namawianie do zabicia księcia Harry'ego.

Jacek T. miał również posiadać okultystyczne księgi, zawierające satanistyczne teksty, które ujawniały m.in. obsesję 18-latka na punkcie krwi. Miał mieć również materiały w których była mowa o osiąganiu nazistowskich celów politycznych poprzez przemoc i ataki terrorystyczne.

Więcej o: