Rosyjskie miasto oblali 70 litrami wody święconej. Żeby ustrzec ludzi przed alkoholizmem i cudzołóstwem

Metropolita twerski w Narodowy Dzień Trzeźwości wzniósł się na wysokość ok. 200-300 metrów po to, żeby poświęcić miasto i zmówić w jego intencji modlitwę. W ten sposób duchowny chce ustrzec mieszkańców Tweru przed cudzołóstwem i alkoholizmem.
Zobacz wideo

Rosyjscy duchowni z samolotu skropili wodą święconą leżący nad Wołgą Twer. Przedstawiciele Cerkwi zużyli w ten sposób 70 litrów płynów - wodę musieli wylewać z kielicha, bo inaczej wwiewało ją na pokład.

Rosja. 70 litrów wody święconej spadło na miasto

Twer został poświęcony z powietrza w rosyjski Narodowy Dzień Trzeźwości, który wypada 11 września. W rytuale wzięli udział metropolita twerski i kaszyński Sawwa, Aleksandr Goriaczew, oraz dwóch innych duchownych.

Na pokład samolotu przedstawiciele Cerkwi poza wodą święconą wzięli ze sobą także Ikonę Matki Bożej "Niewyczerpany Kielich", do której modlą się ludzie uzależnieni od alkoholu i narkotyków, a także ikonę Jana Chrzciciela. Jak donosi "The Moscow Times", samolotem leciał także mężczyzna, który twierdzi, że został cudem z alkoholizmu uleczony.

 

Nim miasto zostało skropione wodą święconą, metropolita Sawwa odmówił modlitwę. Następnie zapięty odpowiednimi szelkami bezpieczeństwa duchowny przystąpił do wylewania wody z powietrza. Goriaczew lokalnym mediom powiedział:

Czy to żart, że próbujemy pomóc ludziom wyleczyć się z choroby? Chcemy, żeby przestali zażywać alkoholu, narkotyków i cudzołóstwa - czy to takie śmieszne? Niech ludzie się śmieją i tak zrobimy, co do nas należy.

Przewodniczący rady parafialnej na cześć ikony Matki Bożej "Niewyczerpany Kielich" Aleksander Goriaczow w rozmowie z serwisem tvernews.ru oznajmił, że w Twerze doszło już do kilku przypadków cudownego wyzwolenia się od pijaństwa:

Razem z ikoną "Niewyczerpany kielich" latami nad Twerem od 2006 roku. To relikwia miejska. Jeśli chcesz - uwierz lub nie - ale pewnego dnia mąż, kiedy zobaczył lecący samolot, powiedział żonie, że rzuca alkohol. I był uzdrowiony.

Twer ma około 400 tys. mieszkańców i leży na trasie linii kolejowej pomiędzy Moskwą i Petersburgiem. Zgodnie z danymi ruchu Trzeźwa Rosja znajduje się na 40. z 85 pozycji wśród najbardziej trzeźwych regionów kraju.

Więcej o: