Georgette Mosbacher zamieściła zdjęcie z flagą USA i pamiątkami po ofiarach zamachów na WTC

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher upamiętniła w swoim wpisie na Twitterze ofiary ataków terrorystycznych na World Trade Center. Wymowne zdjęcie przedstawia amerykańską flagę w otoczeniu pamiątek po ofiarach zamachów. Wydarzenie to miało miejsce 18 lat temu.
Zobacz wideo

"11 września 2001 Ameryka została zaatakowana przez terrorystów. Ten dzień na zawsze zmienił nasz naród. Nigdy nie zapomnimy tych, którzy odeszli. Niech Bóg ma w swojej opiece ich rodziny, a także tych którzy pierwsi pojawili się w miejscach ataków i ocalili życie tak wielu" - napisała na Twitterze ambasador USA Georgette Mosbacher.

Georgette Mosbacher upamiętnia rocznicę zamachów na WTC w USA. Zginęło prawie 3000 osób

Przypomnijmy, że do ataków na World Trade Center w Nowym Jorku doszło rano w dniu 11 września 2001 roku. Grupa 19. terrorystów porwała wówczas cztery amerykańskie samoloty pasażerskie, spośród których dwa skierowali na górujące nad Manhattanem wieże World Trade Center. W zamachu na WTC zginęły 2973 osoby, a ponad 6 tysięcy zostało rannych.

Ataki na World Trade zostały przeprowadzone przez  Al-Ka’idę. 11 września 2011 roku terroryści zaatakowali także Pentagon. Jednym z porwanych samolotów chcieli prawdopodobnie uderzyć w Biały Dom, ale maszyna wraz z zamachowcami na pokładzie rozbiła się na polach w Pensylwanii.

Więcej o: