Chiny. Nożownik zaatakował uczniów podczas rozpoczęcia roku szkolnego. Ośmioro dzieci nie żyje

Ośmioro dzieci zostało zabitych w poniedziałek podczas rozpoczęcia roku szkolnego w prowincji Hubei we wschodnich Chinach. Ataku na szkołę dokonał 40-letni mężczyzna.
Zobacz wideo

Jak podaje CNN do ataku nożownika doszło w szkole podstawowej w mieście Enshi w Chinach. Według oświadczenia lokalnych władz sprawcą jest 40-letni mężczyzna, który zaatakował uczniów, które przyszły na rozpoczęcie roku szkolnego.

Chiny. Nożownik zaatakował uczniów pierwszego dnia szkoły. Ośmioro dzieci nie żyje

Do ataku doszło około godziny 8 rano. Wtedy też nożownik zaatakował dzieci, zbierające się w szkole przed uroczystościami rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Władze nie podają, jak dużo uczniów zostało rannych w wyniku tego ataku, ani w jakim są wieku. Poinformowano jedynie o ośmiu ofiarach śmiertelnych. 40-letni napastnik został zatrzymany przez policję i obecnie przebywa w areszcie. Na razie nie jest znany motyw jego działania.

Władze prowincji Hubei zorganizowały już pomoc psychologiczną dla uczniów, którzy byli świadkami lub zostali ranni w poniedziałkowym ataku nożownika. Nie jest to pierwszy atak na chińskich uczniów w ostatnich latach. W październiku ubiegłego roku 14 dzieci w wieku przedszkolnym zostało ranionych nożem przez kobietę, która wtargnęła do placówki w Chongqing.

Więcej o: