USA. Pożar łodzi u wybrzeży Kalifornii. Nieoficjalnie: odnaleziono już 25 ciał

Służby ratunkowe odnalazły ciała 25 osób, które zginęły w pożarze łodzi nurkowej u wybrzeży Kalifornii - podają media, powołując się na nieoficjalne ustalenia. Na razie lokalne władze nie potwierdziły tych informacji. W akcji ratowniczej udało się uratować pięcioro członków załogi.
Zobacz wideo

Co najmniej osiem osób zginęło w pożarze łodzi ratunkowej, do którego doszło w pobliżu wyspy Santa Cruz, około 20 mil od wybrzeża południowej Kalifornii w Parku Narodowym Channel Islands na Oceanie Spokojnym. 

Początkowo odkryto cztery ciała, następnie zauważono kolejne cztery na dnie oceanu w pobliżu łodzi nurkowej. Informację tę potwierdziło biuro szeryfa hrabstwa Santa Barbara. 

Jak jednak podaje Reuters, powołując się na lokalne media, odnaleziono już 25 ciał. Taką informację podaje m.in. lokalna stacja Kusi News. Dotąd jednak nie potwierdziły tego lokalne władze. 

Pożar łodzi nurkowej u wybrzeży Kalifornii. Pasażerowie byli uwięzieni pod pokładem

Do pożaru doszło około godziny 3:30 czasu lokalnego w pobliżu wyspy Santa Cruz. Zapłonęła łódź nurkowa "Conception", która w morze wypłynęła w sobotę. Miał to być trzydniowy rejs - w poniedziałek po południu "Conception" miała wrócić do portu Santa Barbara.

Na pokładzie znajdowało się 34 pasażerów i 5 członków załogi. W chwili wybuchu pożaru pasażerowie mieli spać pod pokładem. 

Więcej o: