USA. Podawali się w sądzie za weteranów, by dostać niższe wyroki. Będą nosić tabliczki "jestem kłamcą"

Niecodzienny wyrok wydał sędzia z amerykańskiego stanu Montana. Dwóm oszustom, którzy podawali się za weteranów, nakazał między innymi noszenie tabliczek z napisem "Jestem kłamcą". Sędzia podkreślił, że nie pozwoli na podszywanie się pod bohaterów.

28-letni Ryan Morris został aresztowany za włamanie, a 33-letni Troy Nelson - za posiadanie narkotyków. Obaj mężczyźni podali się za weteranów, by otrzymać niższe wyroki. Gdy oszustwo wyszło na jaw, ponownie postawiono ich przed sądem. Podczas rozprawy sędzia Greg Pinski odczytał nazwiska wszystkich żołnierzy z Montany, którzy zginęli w Iraku i Afganistanie. Poinformował, że po odsiedzeniu wyroków Morris i Nelson będą poddani dodatkowym karom. - Będziecie nosić tabliczki z napisem: Jestem kłamcą. Nie jestem weteranem - mówił sędzia.

 

Skazani mężczyźni mają zakładać tabliczki przed Pomnikiem Weteranów Montany w każdy dzień Pamięci i Dzień Weteranów, dopóki będą znajdować się pod sądowym nadzorem. Dodatkowo obaj muszą odręcznie wypisać nazwiska ponad sześciu tysięcy Amerykanów, którzy zginęli w Iraku i Afganistanie i 40 nekrologów zabitych żołnierzy pochodzących z Montany, a także wysłać listy z przeprosinami do organizacji amerykańskich weteranów.

Zobacz wideo
Więcej o: