Niemcy: 8-latek po raz kolejny ukradł rodzicom samochód. Pędził 180 km/h po autostradzie

Niemcy. 8-letni chłopiec już po raz drugi w ciągu tygodnia zabrał samochód swoich rodziców bo "chciał trochę pojeździć". Tym razem dziecko zakończyło rajd na zderzeniu z przyczepą ciężarówki. Policja skierowała chłopca na badania psychologiczne.
Zobacz wideo

Jak podaje "Deutche Welle" ośmiolatek po raz drugi w ciągu tygodnia "pożyczył" samochód swojej mamy i wyruszył w drogę. Młodociany recydywista według policji "nie przejmuje się przepisami ruchu drogowego", dlatego będzie poddany badaniom psychologicznym.

Niemcy. 8-latek już po raz drugi ukradł samochód rodzicom. Wieczorny rajd po autostradzie zakończył się zderzeniem z naczepą ciężarówki

Według ustaleń niemieckiej policji chłopiec co najmniej dwukrotnie zabierał samochód rodziców, którzy na co dzień mieszkają w Soest w zachodnich Niemczech. Za pierwszym razem 8-latek został zatrzymany przez policję na niemieckiej autostradzie. W piątek 23 sierpnia chłopiec znowu ukradł klucze i około północy wyjechał Volkswagenem Golfem przez ulice Dortmundu. Tym razem odjechał 50 kilometrów od swojego domu.

W oświadczeniu policja zarzuca 8-latkowi ignorowanie przepisów ruchu drogowego i sygnalizacji świetlnej. Podobno tym razem chłopiec jechał z prędkością 180 kilometrów na godzinę. Podróż chłopca nie skończyła się zbyt dobrze. Policjanci odnaleźli 8-latka na parkingu przy autostradzie, gdzie uderzył w przyczepę ciężarówki. Nikomu nic się nie stało, chociaż samochód został poważnie uszkodzony.

Wcześniej ośmiolatek przyznał, że "chciał tylko poprowadzić" oraz, że czuł się niekomfortowo prowadząc z prędkością 140 km/h. Policja skierowała chłopca, pasjonata jazdy na gokartach, na badania psychologiczne.

Więcej o: