Francja. Klient zastrzelił pracownika fast foodu. Twierdził, że jest za wolno obsługiwany

Francuska policja poszukuje mężczyzny, który zastrzelił pracownika restauracji z fast foodem we francuskim Noisy-le-Grand. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawca był zirytowany długim czasem oczekiwania na swoje zamówienie.
Zobacz wideo

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór w restauracji Le Mistral w Noisy-le-Grand, na wschód od Paryża. Jak wynika z zeznań innych klientów, mężczyzna po kilku minutach oczekiwania na zamówioną kanapkę stracił panowanie nad sobą. Zaczął wyzywać kelnera, a następnie sięgnął po broń i strzelił do pracownika fast foodu. 28-latek został postrzelony w ramię, niestety nie udało się go uratować. 

Z informacji przekazanych przez klientów wynika, że sprawcą jest znany policji 34-latek. Mężczyzna uciekł z restauracji i jak dotąd nie udało się go schwytać. 

Jak podaje AFP, mieszkańcy okolicy zaczęli gromadzić się w okolicy knajpy. - Został zabity przez kanapkę? - nie dowierzał ktoś. Jedna z kobiet powiedziała, że to cicha restauracja, otworzyła się zaledwie kilka miesięcy wcześniej. Inni przekonywali jednak, że w sąsiedztwie jest wysoka przestępczość, a szczególnym problemem jest pijaństwo w miejscach publicznych i handel narkotykami.