Raport koronera rozwiewa wątpliwości. Jeffrey Epstein popełnił samobójstwo w celi

Jeffrey Epstein popełnił samobójstwo przez powieszenie - podał zespół koronerów, który wykonywał sekcję zwłok oskarżonego. Wątpliwości medyków budziły złamania kości szyi oskarżonego.
Zobacz wideo

Sekcja zwłok Jeffreya Epsteina wykazała liczne złamania kości szyi, w tym kości gnykowej - podawał wcześniej "The Washington Post".

Eksperci w rozmowie z dziennikiem wyjaśniali, że takie obrażenia mogą powstać w wyniku powieszenia, jednak częściej obserwuje się je u ofiar uduszenia.

Koronerzy stanowczo zaprzeczają jednak, by śmierć nastąpiła przy udziale osób trzecich. 

Według najnowszych informacji również pierwszą próbę odebrania sobie życia (23 lipca) Epstein podjął sam. Prawnik poprzedniego współwięźnia, którego oskarżano o to, że mógł próbować zabić multimilionera, podał, że mężczyzna został oczyszczony z wszelkich podejrzeń.

Oskarżenia wobec Epsteina

66-letni Epstein był w areszcie od początku lipca, oczekiwał na proces. Miliarder był oskarżony o kierowanie siatką handlarzy ludźmi. W swoich posiadłościach na Manhattanie i w Palm Beach miał płacić nieletnim, nawet 14-letnim dziewczynkom za seks. Nie przyznawał się do zarzutów. 

Czytaj więcej: Milioner przez dekady molestował i "wypożyczał" nieletnie

Więcej o: