Atak na plaży w Hiszpanii. Sprzedawca trzykrotnie ugodził policjanta nożem. [WIDEO]

Na plaży w miejscowości Punta Umbria w Andaluzji na południu Hiszpanii doszło do ataku sprzedawcy na policjanta. Na nagraniu udostępnionym przez policję widać, jak szef lokalnej policji Antonio Garrido otrzymuje trzy ciosy nożem.
Zobacz wideo

W miejscowości Punta Umbria na południu Hiszpanii doszło do ataku na plaży. Szef lokalnej policji Antonio Garrido został trzykrotnie pchnięty nożem przez nielegalnie handlującego mężczyznę.

 Szef lokalnej policji trzykrotnie raniony nożem na plaży. "Od teraz mam podwójne  urodziny

Na opublikowanym materiale widać kłótnię między sprzedawcą, a policjantami. Interwencji przyglądają się pozostali plażowicze, którzy wdają się w dyskusje z funkcjonariuszami. W pewnym momencie sprzedawca podbiega do jednego z policjantów i zadaje mu trzy ciosy nożem (tradycyjnym, składanym nożem hiszpańskim - navaja). Agresywnego mężczyznę odciągają policjanci.

Antonio Garrido miał zostać zaatakowany po tym, jak poprosił o zwrot towarów nielegalnie sprzedawanych przez mężczyznę. Jak podaje portal huelva24 sam szef policji w Punta Umbria czuje się już dobrze i podziękował za wsparcie, które otrzymuje od bliskich i obcych osób za pośrednictwem portali społecznościowych. Raniony policjant został już wypisany ze szpitala do domu, gdzie dochodzi do zdrowia: "Chcę podziękować wszystkim za przesyłane wiadomości, troskę i podtrzymywanie mnie na duchu. Przepraszam, że nie byłem w stanie odpowiedzieć na wszystkie wiadomości. Dziękuję zwłaszcza mojej rodzinie, kolegom z policji i pozostałym funkcjonariuszom z całej Hiszpanii i zagranicy za okazane mi wsparcie. Napastnikowi życzę tylko sprawiedliwości. Antonio Garrido na końcu oświadczenia dodał również, że widział nagranie i "ma gęsią skórkę, kiedy ogląda ten film w zwolnionym tempie". - Od teraz będę obchodził podwójne urodziny - zadeklarował,

Siostra mężczyzny, który zaatakował policjanta, w rozmowie z hiszpańskim dziennikiem "La Vanguardia" powiedziała, że jej brat nie słyszał poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy ponieważ jego słuch uszkodzony jest w 75 procentach. Dodała również, że pomiędzy sprzedawcą, a policją od lat dochodziło do konfliktów w sprawie nielegalnej sprzedaży jedzenia i napojów. Poza napastnikiem zatrzymanych zostało dwóch innych mężczyzn - brat atakującego oraz przypadkowy świadek, którzy próbowali utrudnić jego zatrzymanie. 

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Atak na plaży w Hiszpanii. Sprzedawca trzykrotnie ugodził policjanta nożem. [WIDEO]
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl