Moskwa. Policjant wymierzył zatrzymanej cios w brzuch. Wcześniej zwróciła uwagę funkcjonariuszom

W sieci pojawiło się nagranie z sobotnich protestów w Moskwie. Na filmie widać brutalne zachowanie policjanta wobec młodej kobiety. Funkcjonariusz uderzył 26-latkę pięścią w brzuch.
Zobacz wideo

W sobotę w Moskwie odbyły się antyrządowe protesty. Jak podają organizatorzy, miało w nich uczestniczyć 60 tys. osób. Uczestnicy zgromadzenia domagali się uczciwych wyborów, które odbędą się 8 września.

Rosja. Brutalny policjant wymierzył zatrzymanej cios w brzuch

Podczas manifestacji w stolicy Rosji zatrzymano ponad 200 osób, w tym Darię Sosnowskaję. 26-latka podczas zatrzymania została brutalnie potraktowana przez jednego z funkcjonariuszy, który uderzył ją pięścią w brzuch. Film pokazujący przemoc policjanta trafił do internetu.

Portal dziennika "Wiedomosti" opublikował oświadczenie 26-latki. Według wersji kobiety w sobotę po godzinie 20 wyszła ze sklepu i zauważyła, że policjanci prowadzą niepełnosprawnego chłopca, wykręcając mu ręce. Gdy 26-latka zwróciła im uwagę, także została zatrzymana. Na nagraniu, które trafiło do sieci, a które pokazała m.in. Agencja Reutera, widać, jak dwóch policjantów prowadzi ją do policyjnego radiowozu. W pewnym momencie jeden z nich wymierza jej mocny cios pięścią w brzuch. Kobieta twierdzi, że drugi cios - tym razem w głowę - otrzymała będąc w środku radiowozu.

Daria Sosnowskaja nie została aresztowana. Kobieta następnego dnia poszła do miejskiej przychodni na obdukcję, a następnie do siedziby Komitetu Śledczego, gdzie złożyła doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez policjantów.

Ukarania policjantów domaga się także opinia publiczna. Jak informuje portal Meduza.io, jedna z organizacji broniących praw człowieka zaoferowała nagrodę w wysokości 100 tys. rubli (ok. 6 tys. zł) za pomoc w ustaleniu personaliów brutalnego policjanta.

Więcej o: