Hiszpania: Olbrzymi pożar na Grand Canarii. Z Wysp Kanaryjskich ewakuowano tysiąc osób

Na hiszpańskich Wyspach Kanaryjskich szaleje pożar. Rozprzestrzeniający się ogień spowodował, że konieczna była ewakuacja tysiąca osób. Prezydent Wysp Kanaryjskich Ángel Victor Torres poinformował w niedzielę, że płomienie zajęły już obszar o wielkości 1000 hektarów.
Zobacz wideo

Hiszpańscy strażacy próbują opanować żywioł od soboty. Pożar niszczy wyspę Gran Canaria - jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów i drugą co do ludności wyspę archipelagu. Choć prezydent Wysp Kanaryjskich zapewnił, że sytuacja jest obecnie opanowana, podkreślił jednocześnie, że może ona ulec zmianie ze względu na prognozowane silne porywy wiatru - pisze "El Pais"

Trwa walka z żywiołem na hiszpańskiej Gran Canarii

Jak podaje CNN, lokalna straż pożarna nie była w stanie poradzić sobie z ogniem, dlatego zwróciła się z prośbą o pomoc do rządu w Madrycie i do Wojskowego Oddziału Ratunkowego w Sewilli. Strażacy z Gran Canarii opublikowali na Twitterze film pokazujący skalę pożaru. "Walczymy o naszą wyspę!!!” - napisali w dramatycznym wpisie, informując jednocześnie, że są "przytłoczeni sytuacją". 

W niedzielę gaszeniu pożaru na Gran Canarii brało udział ponad 600 osób, dziewięć śmigłowców i samolot i wodnosamolot - informuje portal "20 minutos". Konieczna była ewakuacja około tysiąca mieszkańców zagrożonych terenów. Ok. 60 osób postanowiło skorzystać z pomocy lokalnych władz i spędzić noc w przygotowanych na tę ewentualność schroniskach, reszta zadecydowała, że na czas ewakuacji przeniesie się do rodziny lub będzie spać w samochodzie - pisze "El Pais". 

Lokalne służby podejrzewają, że ogień zaprószył starszy mężczyzna, który używał lutownicy w pobliżu miejsca, gdzie zostały zarejestrowane pierwsze płomienie.

Więcej o: