Awaryjne l康owanie na Fiumicino. Z nieba na domy i samochody spada造 fragmenty norweskiego boeinga

We w這skiej miejscowo軼i Fiumicino zapanowa strach, kiedy w sobot z nieba zacz窸y spada ma貫 fragmenty samolotu, kt鏎y wystartowa z pobliskiego lotniska. Od豉mki zniszczy造 kilkana軼ie dom闚 i samochod闚, kiedy maszyna zawraca豉 na lotnisko z powodu problem闚 technicznych.
Zobacz wideo

Do nietypowego zdarzenia doszło w miasteczku Fiumicino w prowincji Rzym, które jest położone obok międzynarodowego portu lotniczego im. Leonarda da Vinci. Niespodziewanie o godzinie 16.46 z nieba zaczęły spadać metalowe odłamki o wielkości od 5 do 10 cm. Pochodziły z przelatującego nad miastem samolotu.

Jak przekazał ratusz Fiumicino, uszkodzone zostało 25 samochodów i 12 domów. Nie ucierpiał żaden z mieszkańców miasteczka.

Odłamki pochodziły z norweskiego samolotu

Szybko się okazało, że odłamki to fragmenty silnika samolotu Boeing 787 norweskich linii lotniczych Norwegian, który o 16.30 wystartował w kierunku Los Angeles. Kapitan stwierdził jednak problem techniczny i zawrócił w kierunku lotniska. To właśnie podczas podchodzenia do lądowania odpadły elementy silnika - informuje włoski "Il Messaggero".

Samolot wylądował bezpiecznie w otoczeniu wozów strażackich i służb ratowniczych. Nikomu z 298 pasażerów i 12 osób załogi nic się nie stało.

Krajowa Agencja Bezpieczeństwa Lotów prowadzi teraz czynności mające na celu wyjaśnić przyczyny zdarzenia.