Kim nie zwalnia tempa. Jego armia znów wystrzeliła pociski balistyczne. Przeleciały 400 kilometrów

Korea Północna ponownie testowała pociski balistyczne. Zdaniem armii Korei Południowej wystrzelono rakiety średniego zasięgu. Testy to odpowiedź Pjongjangu na wspólne manewry wojskowe Korei Południowej i USA, które trwają obecnie na Półwyspie Koreańskim.
Zobacz wideo

Rakiety wystrzelono nad ranem czasu lokalnego z ośrodka na południu kraju. Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej podało, że rakiety osiągnęły maksymalną wysokość 48 kilometrów i po pokonaniu około 400 kilometrów zakończyły lot w Morzu Wschodnim, w Japonii nazywanym Morzem Japońskim. Południowokoreańskie siły zbrojne postawione zostały w stan
podwyższonej gotowości bojowej.
Na Półwyspie Koreańskim trwają wspólne manewry wojskowe sił Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych. Korea Północna uznaje je za pogwałcenie porozumień międzynarodowych. USA w ubiegłym roku zobowiązały się do zawieszenia manewrów wojskowych o dużej skali na Półwyspie Koreańskim. Donald Trump poinformował, że otrzymał list od Kim Dzong Una i rozważa kolejne spotkanie z przywódcą komunistycznej Północy.

Więcej o: