Włochy. Polski turysta zgubił 11 tysięcy funtów. Kwotę zwrócił mu uczciwy hotelarz

W miejscowości Mozzo na północy Włoch polski turysta zgubił saszetkę z 11 tysiącami funtów. Pieniądze znalazł hotelarz, który namierzył właściciela i oddał mu jego własność.
Zobacz wideo

Włoski dziennik "L'eco do Bergamo" opisał historię, do której doszło w mieście Mozzo w popularnej wśród turystów prowincji Bergamo na północy Włoch. Jeden z pracowników hotelu znalazł obok pustego miejsca parkingowego torebkę, w której znajdowało się ponad 11 tysięcy funtów.

Właścicielowi hotelu udało się odnaleźć turystę i zwrócić mu jego pieniądze

Pracownik oddał saszetkę właścicielowi czterogwiazdkowego hotelu w Mozzo. Gianluca Marcucci postanowił, że poszuka zapominalskiego turysty, żeby oddać mu jego własność. Dyrektor prześledził nagrania z monitoringu, a później sprawdził je z danymi na kartach klientów. W ciągu kilku godzin wiedział już kto jest właścicielem torby.

Jak się okazało pieniądze zgubił 35-letni Polak, który przebywał w Mozzo po drodze do Turynu. To właśnie w tym drugim mieście hotelarz odnalazł turystę i poinformował go o zgubie. Jak się okazało mężczyzna jeszcze wtedy nie zdawał sobie sprawy, że zgubił torbę z pieniędzmi. Polak wrócił do hotelu w Mozzo, odebrał pieniądze i podziękował wszystkim pracownikom oraz właścicielowi hotelu.

Więcej o: