Niemcy: zmarła kobieta zakażona przecinkowcem. Wcześniej kąpała się w Bałtyku

Nie żyje starsza kobieta, która w trakcie kąpieli w Morzu Bałtyckim zakaziła się bakterią przecinkowca Vibrio vulnificus - informują niemieckie media. Do zakażenia miało dojść w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie.
Zobacz wideo

Co najmniej cztery osoby od początku czerwca zakaziły się w niemieckim kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie groźną dla zdrowia bakterią przecinkowca Vibrio vulnificus.

Teraz, jak podaje gazeta "Osteee Zeitung", wiadomo również o śmierci jednej z zakażonych tą bakterią. To starsza kobieta, media nie informują o jej narodowości lub pochodzeniu.

Bakteria Vibrio vulnificus

Jak informują służby sanitarne, przecinkowce Vibrio vulnificus występują zazwyczaj w środowisku morskim, w szczególności tam, gdzie średnia temperatura jest wyższa niż 20 stopni Celsjusza. Mogą dostawać się do organizmu poprzez rany, co stanowi szczególne zagrożenie dla osób starszych, z osłabioną odpornością, a także z chorobami wątroby lub wirusem HIV.

W skrajnych wypadkach zakażenie może doprowadzić do śmierci. 

"Przestrzega się w każdym przypadku unikania ekspozycji ran na wodę morską, gdyż może to skutkować ich zakażeniem" - ostrzegała w wydanym kilka lat temu komunikacie Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Gdańsku.

Według portalu Zvw.de, dla zdrowych osób bakterie nie stanowią zagrożenia. Od 2003 r. w regionie doszło do ośmiu śmierci związanych z przecinkowcami. Jak podaje "Ostsee Zeitung", obecnie woda jest badana co czternaście dni, by ostrzegać turystów przed ewentualnym niebezpieczeństwem.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Niemcy: zmarła kobieta zakażona przecinkowcem. Wcześniej kąpała się w Bałtyku
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl