15-letnia Brytyjka zaginęła w Malezji. Była na wakacjach z rodzicami, policja nie wyklucza porwania

W Malezji trwają poszukiwania 15-letniej Nory Quoirin - Brytyjki, która zaginęła podczas wakacji z rodzicami. Nastolatka w nocy zniknęła ze swojego pokoju hotelowego. Policja nie wyklucza porwania. Dziewczynka wymaga stałej opieki i zdaniem rodziny nie oddaliłaby się sama.
Zobacz wideo

15-letnia Nora Quoirin zaginęła w niedzielę 4 sierpnia - podaje BBC. Pochodząca z Wielkiej Brytanii nastolatka ostatni raz była widziana w swoim pokoju hotelowym w mieście Seremban w Malezji, gdzie przyjechała dzień wcześniej ze swoimi rodzicami. Nad ranem ojciec Nory spostrzegł, że jego córka zniknęła. W jej pokoju było uchylone okno. Rodzice 15-latki natychmiast zgłosili sprawę policji.

Nora Quoirin zaginęła. W Malezji trwają poszukiwania 15-latki z Wielkiej Brytanii

Jak informuje The Independent, policja nie wyklucza, że doszło do porwania. Zdaniem rodziny 15-letnia Nora nie oddaliłaby się z pokoju samodzielnie - cierpi na zaburzenia rozwoju i ma problemy z komunikowaniem się. - Nora jest dzieckiem wymagającym specjalnej opieki. Nie wiedziałaby nawet, jak poprosić o pomoc i nie oddaliłaby się dobrowolnie od swojej rodziny. Prosimy wszystkich o pomoc w poszukiwaniach - powiedziała w rozmowie z BBC ciotka nastolatki.

Malezyjska policja prowadzi szeroko zakrojone poszukiwania 15-latki - bierze w nich udział około 160 funkcjonariuszy wraz z psami tropiącymi. Przeszukiwane są okoliczne wioski i las w pobliżu hotelu The Dusun, z którego dziewczyna zniknęła. Funkcjonariusze nie natrafili na razie na jej ślad.

Pracownicy hotelu wydali oświadczenie, w którym informują, że współpracują z policją i zależy im na jak najszybszym odnalezieniu nastolatki.