Londyn: Sześciolatek spadł z 10. piętra muzeum Tate Modern. O wypchnięcie podejrzany 17-latek

Wielka Brytania. Z dziesiątego piętra słynnego muzeum Tate Modern w Londynie spadł sześcioletni chłopiec. Jego stan jest bardzo poważny. Policja zatrzymała 17-latka, który jest podejrzany o wypchnięcie dziecka.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sześcioletni chłopiec został wypchnięty z tarasu widokowego znajdującego się na dziesiątym piętrze Tate Modern w Londyni i spadł na dach znajdujący się na wysokości piątego piętra. Dziecko zostało zabrane śmigłowcem do szpitala. Jego stan jest krytyczny, ale stabilny - informuje agencja prasowa Reuters, powołująca się na komunikat londyńskiej policji. 

Londyn: Policja aresztowała 17-latka pod zarzutem usiłowania zabójstwa

Kiedy chłopiec wypadł z tarasu widokowego, jego matka zaczęła krzyczeć: "Gdzie jest mój syn, gdzie jest mój syn?". Budynek Tate Modern został zamknięty, a służby nie pozwoliły nikomu wejść ani wyjść. Policja zatrzymała 17-latka, który jest podejrzany o wypchnięcie małego chłopca. Nastolatek został aresztowany pod zarzutem usiłowania zabójstwa. Po upadku sześciolatka młody mężczyzna pozostał na tarasie widokowym wraz z innymi zwiedzającymi. Na razie nie wiadomo co nim kierowało.

Tate Modern - najpopularniejsza atrakcja Wielkiej Brytanii

Tate Modern to brytyjskie muzeum narodowe międzynarodowej sztuki nowoczesnej w Londynie. Budynek, w którym się znajduje, był niegdyś halą elektrowni Bankside Power Station. W ubiegłym roku muzeum to było najpopularniejszą atrakcją turystyczną Wielkiej Brytanii - odwiedziło je prawie 6 milionów zwiedzających.