Egipt: Eksplozja samochodu w centrum Kairu. Nie żyje 17 osób

Przed Narodowym Instytutem Nowotworów w centrum Kairu w Egipcie wybuchł samochód. W wyniku eksplozji zginęło 17 osób, a 32 zostały ranne. Na tej samej ulicy są liczne placówki dyplomatyczne i budynki rządowe.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Informację na temat liczby ofiar eksplozji opublikowało egipskie Ministerstwo Zdrowia i Populacji.

Egipt: Eksplozja samochodu w Kairze. Wybuchł pojazd, który jadąc pod prąd, uderzył w inne auta

Z oświadczenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Egiptu, na które powołuje się agencja prasowa Reuters, wynika, że do eksplozji doszło, gdy jadący pod prąd samochód zderzył się z trzema innymi pojazdami. Prokuratura bada przyczyny incydentu. Na tej samej ulicy, na której doszło do wypadku, są liczne placówki dyplomatyczne i budynki rządowe.

Jak pisze Deutsche Welle, eksplozja samochodu przed Narodowym Instytutem Nowotworów w Kairze spowodowała, że od ognia zajęła się część szpitala. Personel i pacjenci placówki zostali ewakuowani, a osoby, które ucierpiały w wyniku eksplozji, przewiezione do innych szpitali.

Wypadki drogowe są w Egipcie powszechne. Z oficjalnych statystyk wynika, że w ubiegłym roku w wyniku 8 000 wypadków zmarło ponad 3000 osób, a 12 000 zostało rannych - podaje Al Jazeera.

Więcej o: