Pechowy lew morski wpadł w paszczę wieloryba. Niezwykłe zdjęcie amerykańskiego fotografa

Zdjęcie podbijające portale społecznościowe przedstawia pechowego lwa morskiego, który znalazł się w złym miejscu i w złym czasie. Tego samego nie można powiedzieć o amerykańskim fotografie, który uznał, że nigdy nie zrobił tak decydującego ujęcia.
Zobacz wideo

Chase Dekker fotografuje dziką przyrodę od prawie dekady, ale jak sam twierdzi jeszcze nigdy nie udało mu się zrobić tak unikatowego ujęcia. W zeszłym tygodniu odbył on rutynową wycieczkę w celu obserwacji wielorybów w zatoce Monterey w Kalifornii. W pewnym momencie zauważył lwa morskiego tkwiącego na nosie wieloryba.

Unikatowe ujecie lwa morskiego, który znalazł się w złym miejscu i w złym czasie

Dekker w rozmowie z CCN Travel powiedział, że od razu zaczął fotografować tę scenę spodziewając się ciekawych ujęć - Nawet nie spojrzałem na mój aparat. Gdy tylko skończyłem zacząłem zwoływać wszystkie osoby na pokładzie. Okazało się, że intuicja nie zawiodła fotografa.

Na jednym ze zdjęć uchwycił on moment, gdy lew morski przez przypadek wpada do paszczy wynurzającego się wieloryba. Zgodnie z zapewnieniami fotografa żadnemu ze zwierząt nie stała się krzywda.

 

Wieloryby żywią się rybami i krylem, a nie ssakami, więc lew morski nie skończył jako obiad tego zwierzęcia. Najprawdopodobniej nie przecisnąłby się nawet przez przełyk wieloryba.
Dzięki temu lew morski wydostał się z paszczy długopłetwca i odpłynął w przeciwnym kierunku. Z kolei wieloryb kontynuował swój żer.

Więcej o: