Donald Trump w Polsce zostanie "dłużej niż planowano". Znamy szczegóły

Donald Trump będzie gościł w Polsce na przełomie sierpnia i września. Prezydent Stanów Zjednoczonych weźmie udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz odwiedzi bazę, w której stacjonują amerykańscy żołnierze.
Zobacz wideo

Donald Trump miał przylecieć do Polski na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które zorganizowane zostaną w Warszawie. Teraz okazuje się, że wizyta zacznie się 31 sierpnia i potrwa do 2 września - poinformował o tym szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Szczegóły w najbliższym czasie ma podać w komunikacie Biały Dom - ogłoszono. Część z nich jest już jednak znana.

Donald Trump zostanie w Polsce "na dłużej"

Informację o szczegółach wizyty Trumpa w Polsce jako pierwsza podała korespondentka TVP w USA Zuzanna Falzmann. Za pośrednictwem Twittera napisała, że Donald Trump zostanie w Polsce "dłużej niż planowano". 2 września prezydent Stanów Zjednoczonych ma odwiedzić bazę wojskową, w której stacjonują amerykańscy żołnierze.

Donald Trump już po raz drugi przyleci z wizytą do Polski. Wcześniej prezydent USA odwiedził nasz kraj w lipcu 2017 roku. W sumie prezydenci Donald Trump oraz Andrzej Duda oficjalnie spotkają się już po raz czwarty. Wcześniej we wrześniu 2018 roku i czerwcu 2019 roku prezydent Duda odbył wizyty w Waszyngtonie.

Więcej o: