Francja. Trzy osoby zabite w strzelaninie na południu kraju. Wśród ofiar turystka

Co najmniej trzy osoby zostały zabite w strzelaninie, jaka miała miejsce na stacji benzynowej na południu Francji. Według informacji policji dwie osoby były celem ataku. Trzecią ofiarą była przypadkowa turystka.
Zobacz wideo

Trzy osoby zostały zabite, a jedna została ranna w wyniku strzelaniny, do której doszło w niedzielę 28 lipca około godziny 20 w miejscowości Ollioules na południu Francji. Według informacji "Deutsche Welle" w incydencie ranni zostali turyści, którzy nie byli celem ataku, a ranieni zostali przez zbłąkane kule.

Francja. Trzy osoby zginęły w strzelaninie w Ollioules. Jedną z ofiar jest turystka

Francuski minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner zapewnił na Twitterze, że "wykorzystane zostaną wszystkie środki, które pomogą w ustaleniu tożsamości i aresztowaniu sprawców". Jak podają francuskie media jednym z badanych wątków w tej sprawie jest motyw zemsty. Do tej pory nie wiadomo ilu było napastników i jakiej broni użyli.

Według mera Ollioules Roberta Beneventiego najprawdopodobniej dwóch młodych mężczyzn było celem ataku. Jak podaje portal 20minutes.fr wcześniej byli znani policji. W strzelaninie poszkodowani zostali też turyści podróżujący skuterem - mężczyzna został ranny i przebywa w szpitalu, a kobieta zmarła w wyniku poniesionych obrażeń.

Więcej o: