Wskoczył na skrzydło boeinga i chciał polecieć. Pilot w ostatniej chwili przerwał start

Policja w Nigerii aresztowała mężczyznę, który próbował polecieć samolotem "na gapę". Najpierw wrzucił bagaż do środka osłony silnika, a następnie wskoczył na skrzydło maszyny. Na szczęście pilot w porę go dostrzegł. Całe zajście zostało nagrane przed jednego z pasażerów.
Zobacz wideo

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na Międzynarodowym Lotnisku Murtali Mohammeda w Lagos, stolicy Nigerii. Jak podaje CNN, pilot samolotu linii Azman Air, który zmierzał do Port Harcourt, zauważył idącego po pasie startowym mężczyznę.

Mężczyzna w Nigerii chciał lecieć samolotem na skrzydle

Samolot miał już startować, jednak pilot - widząc spóźnionego pasażera - zgasił silniki. Wtedy mężczyzna wskoczył na skrzydło samolotu i próbował dostać się do kabiny. Torbę, którą miał ze sobą, umieścił w jednym z silników. Zdarzenie nagrał jeden z pasażerów.

 

Na pierwszym filmie widać chodzącego po skrzydle mężczyznę. Słychać też krzyki pasażerów, znajdujących się na pokładzie. Jak podaje portal dailypost.ng wpadli oni w panikę na widok "gapowicza" i domagali się otworzenia drzwi. Na drugim nagraniu z Instagrama widzimy z kolei jak mężczyzna wychodzi z wnętrza osłony silnika, uśmiecha się i macha do pasażerów. Mężczyzna został aresztowany, jak podaje dailypost.ng nie zdradził, w jaki sposób udało mu się wejść na płytę lotniska.

Więcej o: