Wypadek autokaru z polskimi turystami w Turcji. Pojazd stoczył się ze skarpy. Wielu rannych

Autokar z 41 osobami stoczył się ze skarpy w Kemer w Turcji. Wśród nich większość to Polacy. 22 osoby były hospitalizowanych, ale większość z nich wróciła już do hoteli.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło po południu w Kemer. Autobusem łącznie jechało 41 osób. W pewnym momencie kierowca pojazdu miał stracić panowanie nad pojazdem i zjechać ze stromej, 20-metrowej skarpy. Jak podaje portal tele1.com.tr, w środku było 38 turystów z Polski. 22 podróżujących trafiło do szpitala.

Turcja. Wypadek autokaru z polskimi turystami

Informację w rozmowie z Radiem Zet potwierdziła Ewa Suwara, rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych. - Z tych 22 osób jedna jest w stanie zagrażającym życiu. Trwa operacja - powiedziała w nocy. Jak podaje AP News, wśród poszkodowanych byli też obywatele Rosji i Norwegii. 

Wycieczkę organizowało biuro Coral Travel Poland, które poinformowało, że 15 rannych wróciło już do hoteli.  - Obecnie w szpitalach jest siedem osób, w tym jedna osoba przeszła operację. Druga osoba poddawana jest dodatkowym badaniom i lekarze podejmą decyzję, czy operacja będzie niezbędna. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi partnerami w Turcji monitorując sytuację i reagując na bieżąco. Jesteśmy również w stałym kontakcie z konsulem w Ankarze - poinformowała w oświadczeniu przedstawicielka biura Izabela Jurczewska.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Wypadek autokaru z polskimi turystami w Turcji. Pojazd stoczył się ze skarpy. Wielu rannych
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl