Grecja. Trzęsienie ziemi w pobliżu Aten. Później nadeszły niszczycielskie wstrząsy wtórne

W Grecji doszło do trzęsienia ziemi. Jego epicentrum znajdowało się ok. 20 km na północny zachód od Aten. Część budynków w stolicy została ewakuowana. Nie ma informacji o ofiarach ani poważnie rannych. Wiadomo jednak, że podczas wstrząsów wtórnych zawaliły się dwa budynki.

Trzęsienie ziemi w Grecji o magnitudzie 5,1 (niektóre źródła podawały magnitudę 5,3) miało miejsce o godz. 14.13 czasu lokalnego. Epicentrum trzęsienia znajdowało się około 20 km na północny zachód od Aten, jednak wstrząsy były odczuwalne również w stolicy. Część budynków została tam ewakuowana, pojawiły się też przerwy w dostawie prądu. Wiele osób w panice opuszczało sklepy i budynki.

Trzęsienie ziemi blisko Aten. Wstrząsy niszczyły budynki

Później miały miejsce wstrząsy wtórne, które miały jednak mniejszą siłę. Najsilniejszy z nich miał magnitudę 4,4. W wyniku wstrząsów wtórnych w Atenach zawaliły się dwa budynki - podaje BBC

Niektóre budowle zostały zniszczone - na 170-letnim budynku greckiego parlamentu pojawiły się pęknięcia. Od części budynków odpadał tynk, który zranił trzy osoby.

Greckie służby pozostają w pełnej gotowości przez kolejne 48 godzin. Według sejsmologów w następnych dniach, a nawet tygodniach, może dojść do kolejnych silnych wstrząsów wtórnych.

Więcej o: