USA miay zestrzeli iraskiego drona. Iran odpowiada: adnego nam nie brakuje, moe to by wasz?

Iran twierdzi, e nie straci adnego drona. Wiceminister spraw zagranicznych tego kraju Abbas Araghchi napisa o tym na jednym z portali spoecznociowych. Jednoczenie zasugerowa, e Amerykanie przez pomyk mogli zestrzeli wasny samolot bezzaogowy.
Zobacz wideo

Rzecznik armii Iranu generał Abolfazl Shekarchi poinformował, że wbrew temu o czym informował prezydent Donald Trump, po wykonaniu zadań w Zatoce Perskiej i Cieśninie Ormuz wszystkie należące do Iranu samoloty bezzałogowe wróciły do baz. Wiceminister spraw zagranicznych Iranu Abbas Araghchi zasugerował, że Amerykanie mogli przez pomyłkę zniszczyć własnego drona.

Amerykanie mieli zestrzelić irańskiego drona. Iran zaprzecza

"Nie straciliśmy żadnego drona w Cieśninie Ormuz, ani nigdzie indziej. Obawiam się, że US Boxer zestrzelił własny UAS (bezzałogowy statek powietrzny - red. ) przez pomyłkę!" - napisał na Twitterze.

Wcześniej prezydent Donald Trump informował, że amerykańskie wojska dokonały zestrzelenia irańskiego drona, który przeleciał w pobliżu okrętu USS Boxer stacjonującego w cieśninie Ormuz. - Stany Zjednoczone zastrzegają sobie prawo do obrony własnego personelu oraz interesów - powiedział amerykański prezydent. Również Pentagon oświadczył, że zestrzelenie drona było działaniem obronnym, mającym na celu ochronę bezpieczeństwa jednostki i jej załogi.

Napięcie miedzy USA a Iranem

Stosunki na linii Waszyngton - Teheran pogorszyły się po tym, jak w ubiegłym roku administracja Donalda Trumpa wycofała się z porozumienia nuklearnego. W ubiegłym tygodniu Iran poinformował, że wznowił wzbogacania uranu do poziomu przekraczającego limity przewidziane w umowie.