USA. "Nie spuszczajcie mety w toaletach". Policja ostrzega przed narkotyzowaniem aligatorów

Policja w Tennessee wystosowała prośbę do mieszkańców, by nie spuszczali w toaletach i zlewach narkotyków. Funkcjonariusze ostrzegają, że aligatory i inne zwierzęta nie są przygotowane na zażywanie "mety".
Zobacz wideo

Wpis pojawił się na facebookowym profilu Departamentu Policji w Loretto w Tennessee. Zainspirowany był zatrzymaniem, podczas którego podejrzany mężczyzna próbował spuścić w toalecie metamfetaminę oraz akcesoria służące do jej zażywania.

USA. Policjanci proszą, by mieszkańcy nie spuszczali narkotyków w toaletach

Policjanci żartobliwie ostrzegli, że przedmioty spłukiwane w toaletach trafiają do stawów retencyjnych, przy których często przebywają zwierzęta. Narkotyki spuszczone w zlewie lub toalecie teoretycznie więc mogą zostać przyjęte przez ptaki lub inne zwierzęta.

Policjanci za przykład podali aligatory, które często korzystają z tego typu zbiorników. Funkcjonariusze są pewni, że żadna z osób nie chciałaby spotkać takiego "meta-aligatora" na swojej drodze. 

Policjanci wezwali mieszkańców do pozbywania się narkotyków, jednak nie w sposób zademonstrowany przez zatrzymanego mężczyznę. Narkotyki można zdawać do punktów zbiórki w ratuszu miasta, gdzie następnie poddane zostaną bezpiecznej utylizacji.

Więcej o: