Grecja. Turyści pomylili miecznika z rekinem. Zamęczyli go na śmierć

Kilkadziesiąt tysięcy Greków podpisało petycję, w której domagają się ukarania turystów, którzy w brutalny sposób zabili miecznika. Ryba, która zbliżyła się do wybrzeża, pomylona została z rekinem.
Zobacz wideo

Jak podaje "Independent" sytuacja miała miejsce na początku lipca na plaży w miejscowości Chalkida na greckiej wyspie Eubea. Na nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych widać, jak plażowicze atakują rybę, która zbliżyła się do wybrzeża.

Turyści zaatakowali miecznika, którego pomylili z rekinem. Grecy chcą, by zostali ukarani za znęcenie się nad zwierzęciem

Część z kąpiących się myślała, że wpływająca na płytką wodę ryba jest rekinem, dlatego w panice uciekli na brzeg. Inni plażowicze w tym samym czasie zaczęli rzucać w miecznika kamieniami i innymi przedmiotami. Niektórzy mężczyźni próbowali go nawet złapać.

Według "Greek Reporter" miecznik dopłynął tak blisko wybrzeża, by urodzić młode. Nagranie pokazujące całe zdarzenie wywołało dyskusje na portalach społecznościowych oraz w samej Grecji.

 

Organizacje broniące praw zwierząt wystosowały nawet petycję, w której domagają się ukarania turystów, którzy znęcając się nad miecznikiem doprowadzili do śmierci zwierzęcia - Wnosimy o karę grzywny dla wszystkich zaangażowanych w atak oraz dla przedstawicieli portu, którzy nie reagowali na tę sytuację. Pod petycją podpisało się już ponad 28 tysięcy osób.

Więcej o: