Indie. Tragiczny wypadek w wesołym miasteczku. Jedna z maszyn złamała się w pół [WIDEO]

Dwie osoby nie żyją, a 29 jest poważnie rannych po wypadku na jednej z maszyn w wesołym miasteczku w indyjskim mieście Ahmadabad. Tzw. wahadło podczas rozpędzania nagle się złamało. Przez to pasażerowie spadli ze znacznej wysokości.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło w niedzielę wieczorem w parku rozrywki w Indiach. Wszyscy ranni zostali przewiezieni do pobliskiego szpitala. Niestety lekarzom nie udało się uratować życia dwóch mężczyzn w wieku 22 i 24 lat.

Tragiczny wypadek w wesołym miasteczku w Indiach. Dwie osoby zginęły po załamaniu się w pół jednej z atrakcji parku rozrywki

Według wstępnych ustaleń śledczych wypadek spowodowany został przez nagłe pęknięcie rury, która połączona była z gondolą, w której siedzieli pasażerowie. Dochodzenie w sprawie wypadku przejęli już śledczy z laboratorium badań kryminalistycznych. 

Jak podaje "Times of India", na osiem dni przed wypadkiem w wesołym miasteczku przeprowadzono audyt bezpieczeństwa. Zgodnie z raportem aż 11 z 23 maszyn znajdujących się w parku rozrywki miało usterki, które wymagały wyłączenia urządzeń z użytkowania. 

 

Według ustaleń indyjskiej telewizji NDTV sześć osób, w tym dyrektor zarządzający parku rozrywki, zostało już zatrzymanych. Dyrektor, jego syn, kierownik, dwóch operatorów maszyn oraz pomocnik zostali oskarżeni o zabójstwo zawinione. Po wypadku w Indach zlecono obowiązkowe kontrole wszystkich wesołych miasteczek.

Więcej o: