Wielka Brytania. Meduza wielkości człowieka sfotografowana u wybrzeży Kornwalii

Meduza wielkości człowieka została sfotografowana u wybrzeży Kornwalii. Biolożka Lizzie Daly przyznała, że spotkanie z tak dużym okazem "zapierało dech w piersiach".
Zobacz wideo

Biolożka i prezenterka BBC Earth Lizzie Daly oraz fotograf Dan Abbott nurkowali przy południowo-zachodnim wybrzeżu Wielkiej Brytanii, gdy natrafili na ogromną meduzę. Nagranie pokazujące meduzę wielkości człowieka stało się popularne na portalach społecznościowych.

Wielka Brytania. Półtorametrowa meduza sfotografowana u wybrzeży Kornwalii

Jak podaje CBS News, nurkowie natrafili na meduzę na wysokości miejscowości Falmouth u wybrzeży Kornwalii. W tym regionie już wcześniej pojawiały się meduzy gatunku Rhizostoma plumo, które uznawane są za największe meduzy, które pojawiają się w wodach Wielkiej Brytanii. Pierwszy raz jednak w tym regionie udało się sfotografować mierzące około półtora metra stworzenie.

 

Mimo dużych rozmiarów stworzenia te nie są groźne dla ludzi. Meduzy z gatunku Rhizostoma plumo osiągają przeciętnie metr długości i mogą ważyć nawet 25 kilogramów. Najwięcej meduz pojawia się u wybrzeży Wielkiej Brytanii w maju oraz czerwcu. 

Więcej o: