Włochy. Policja przejęła 800 kilogramowy pocisk powietrze-powietrze w siedzibie neofaszystów

Włoscy antyterroryści przejęli pocisk powietrze-powietrze podczas ostatniej rewizji siedziby prawicowej ekstremistycznej grupy.
Zobacz wideo

Jak podaje "The Guardian", rewizja spowodowana była dochodzeniem prowadzonym w sprawie Włochów podejrzewanych o wspieranie rosyjskich sił separatystycznych na wschodzie Ukrainy. Podczas nalotu na siedzibę neofaszystów zatrzymano w sumie trzech mężczyzn.

Włochy. Policja zatrzymała pocisk powietrze-powietrze w siedzibie neofaszystów na północy Włoch

Jeden z zatrzymanych, Fabio Del Bergiolo, w 2001 roku bezskutecznie próbował dostać się do Senatu z ramienia neofaszystowskiej partii Forza Nuova. Dwie pozostałe osoby: 42-letni Szwajcar i 51-letni Włoch, zostali zatrzymani w pobliżu lotniska w Forli, gdzie w wynajmowanym przez nich hangarze odkryto trzymetrową rakietę powietrze-powietrze.

Ważący 800 kilogramów francuski pocisk Matra był w idealnym stanie. Jak podała policja, obecnie podobne pociski wykorzystywane są przez armię Kataru. Mężczyźni twierdzili, że zamierzali sprzedać rakietę za 470 tysięcy euro. Pocisk nie miał ładunku wybuchowego, ale mógł być ponownie uzbrojony. Mantra Super 530F to nowa wersja rakiety R530, która sprzedawana jest od 1980 roku. Ma zasięg 25 kilometrów. Może przetransportować ładunek wybuchowy o wadze 30 kilogramów.

Dodatkowo policjanci zabezpieczyli dziewięć karabinów automatycznych, 30 sztucerów myśliwskich, pistoletów i bagnetów, amunicję, stare nazistowskie tablice ze swastykami i materiały promujące treści neofaszystowskie. Wszyscy zatrzymani mieli przynależeć do partii Forza Nuova.

Więcej o: